MOJA HISTORIA

Postanowiłam założyć bloga. Zamierzam zamieszczać tu wpisy dotyczące fotografii, związanych z nią zagadnień,  pokrewnych dziedzin. Pomyślałam jednak, że warto zacząć od przedstawienia siebie. Opiszę zatem pokrótce, jak rozpoczęła się moja przygoda z fotografią.
 

SOCJOLOG, GRAFIK KOMPUTEROWY, FOTOGRAF

 
Nazywam się Agnieszka Bolek, z wykształcenia jestem magistrem socjologii. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej i właśnie z tą dziedziną wiązałam swoją przyszłość po studiach. Fotografię traktowałam jako swoją pasję. Przez ostatnie lata łączyłam ze sobą te dwie dziedziny, ponieważ idealnie się ze sobą uzupełniają. Jednak w pewnym momencie na prowadzenie zaczęła wychodzić fotografia i to na niej skupię się w tym wpisie.
 

PO OBU STRONACH OBIEKTYWU

 
Zaczynałam jako nastolatka od robienia zdjęć modelkom i odzieży zwykłą “małpką”. Stawałam także po drugiej stronie obiektywu, podglądając doświadczonych fotografów w akcji i ucząc się od nich, nie przypuszczając jeszcze wtedy, że za jakiś czas sama będę władać podobnym, profesjonalnym sprzętem.
 
Podświadomie zmierzałam już w kierunku fotografii. 😉
 
Fot. Adam Ostrowski

Dzięki takim sesjom odkrywałam różne triki fotografów 🙂

Fot. Marcin Urbaniak Efilates
 
Bo żeby się rozwinąć, czasem trzeba się zwinąć… w kłębek. 😀
 
Dzięki doświadczeniu w pozowaniu do zdjęć, jestem jeszcze bardziej świadoma wartości, jaka kryje się w fotografiach. Szczególnie tej sentymentalnej wartości… Nawet jeśli na fotce nie widać zbyt wiele, to potrafi ona zabrać nas w podróż do tego etapu w życiu, na którym została wykonana. Niczym wehikuł czasu. I to jest najpiękniejsze.
 
fot. Dominik Pakuła
 

NARODZINY PASJI

 
Gdy urodziłam pierwsze dziecko- córeczkę Wiktorię <3 (w 2013 roku), zakupiłam lepszy aparat z wymienną optyką, by uwieczniać piękne wspomnienia na zdjęciach. Tak zrodziła się moja pasja do fotografii.
 
Moim znajomym tak spodobały się fotki, które robiłam swojej córeczce, że zaczęli przychodzić do mnie ze swoimi pociechami na sesje zdjęciowe. Uwieczniałam także ważne chwile w ich życiu.
 
 
 
W 2015 roku na świecie pojawił się mój synek Aronek. <3
 
Miałam zatem w domu cudnego modela i uroczą modeleczkę, za którymi biegałam ciągle z aparatem. 📸 To był świetny trening fotografii- nie ma chyba nic trudniejszego niż uciekający obiekt, który próbujesz uchwycić tak, żeby nie stracić ostrości i oddać odpowiednio dany moment.
Poza chwytaniem ulotnych codziennych chwil, realizowałam także wymyślane przez siebie sesje, zazwyczaj z własnoręcznie wykonywaną scenografią.
 
 
 
 

STUDIO IMAGA

W pewnym momencie zorientowałam się, że w mieszkaniu mam już tyle sprzętu fotograficznego, że warto pomyśleć o wynajęciu lokalu na studio.

 

Tak też zrobiłam. W 2017 roku powstało STUDIO IMAGA. Włożyłam w nie mnóstwo wysiłku, pracy i serca- zarówno w studio jako pomieszczenie, jak i ideę. Nie miałam dużego budżetu, ale nadrabiałam własnym zaangażowaniem.

 

 

 

ROZWIŃ PODCINANE SKRZYDŁA

Na początku zajmowałam się fotografią rodzinną i produktową. Doświadczenie, które w ten sposób zdobyłam, pomogło mi nawiązać współpracę z jedną z największych firm, działających w branży beauty. To była dla mnie wielka lekcja. Dowiedziałam się wiele o sobie, o fotografii i o ludziach. Wiem już z jakimi chcę wspólnie kreować, a z jakimi już nigdy więcej nie chcę współpracować. Ta droga nie była usłana różami, tylko wątpliwościami. Przede wszystkim wątpiłam w siebie, w swoje możliwości. Mimo, że na mojej drodze stawali ludzie, którzy próbowali podcinać mi skrzydła, to na szczęście byli też tacy, którzy dodawali sił i wiary, jak @martawojtal i @kamilarowinska_pl

 

Marta Wojtal “Siła Kobiet” #rozwinskrzydla Galeria Mokotów Warszawa 2019 r.

 

Kamila Rowińska – szkolenie “Kobieta Niezależna” Warszawa 2019 r.

MENTORING I MINDSET

Zarówno Kamilę Rowińską, jak i Martę Wojtal postrzegam jako swoje mentorki. Obie odegrały ważną rolę w moim rozwoju osobistym i zawodowym. To właśnie ich słowa przypomniałam sobie podczas tej sesji z @nataliasiwiec.official, że trzeba zawalczyć o swoje i nawet gdy nie jesteś pewna siebie, to musisz udawać, że jesteś. Było mi trudno o siłę przebicia w tak dużej grupie doświadczonych profesjonalistów. Niemniej jednak przełamałam się i przejęłam większą kontrolę. Dzięki temu  zrealizowałam swoją wizję, którą miałam w głowie od początku. Piękna Natalia w blasku słońca, przy stoliku, przed kawiarnią, delikatny efekt bokeh- rozmyte tło z designerskim napisem Beza.

 

RESTAURACJA BEZA NATALIA SIWIEC
Natalia Siwiec – sesja zdjęciowa do kampanii reklamowej Indigo Nails

 

 

 

Bardzo się wtedy stresowałam, ale mile wspominam ten dzień. Szczególnie przeuroczą córeczkę Natalii i @architettodellanotte– Mię 👶 i przesympatyczną Natalię, przepyszną bezę pavlova konsumowaną w miłym towarzystwie oraz pomoc ze strony ekipy. 🙏

Staram się powracać myślami tylko do takich dobrych chwil z tamtego etapu w moim życiu. O tym, co miało wpływ na zmianę sposobu mojego myślenia opowiedziałam w swoim pierwszym filmie. Chyba nie dało się ukryć, że nie tryskałam wtedy pozytywną energią ze względu na wydarzenia, jakie miały wówczas miejsce w moim życiu prywatnym i zawodowym. Mimo wszystko postanowiłam wyjść ze swojej strefy komfortu i wziąć udział w akcji #PoSukcesZRowinska”. To było bezcenne doświadczenie i świetne preludium do nagrywania filmów na youtube. Następne na pewno będą już bardziej optymistyczne, bo będę opowiadać o tym, co kocham. 🙂

 

KAŻDY KONIEC JEST POCZĄTKIEM CZEGOŚ NOWEGO

Jak widać- przeszłam ścieżkę od berbeci po takie modelki, jak Natalia Siwiec i każdy z tych etapów miał swoje uroki. Doceniam każdą chwilę i staram się skupiać na tych pięknych. Np. gdy po sesji rodzinnej maluszek, który wcześniej mnie nie znał, ściskał mnie mocno krzycząc na pożegnanie: “Dzięki ciocia, było super”. To równie wzruszający moment, jak ten, gdy po raz pierwszy zobaczysz zdjęcie swojego autorstwa na łamach magazynu. Ja po prostu kocham fotografię. 🙂 <3

PS. Jeśli nie chcesz przeoczyć kolejnego wpisu o oświetleniu, zapisz się do newslettera: KLIKNIJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *